محرم ماه پيروزي خون بر شمشير

2dj8f2h.jpg

محرم ماه آزادگي ، ماه شهامت ، ماه رشادت ، و ماه درس آزادگي و شجاعت از حسين ابن علي عليه السلام و يارانشان که نشانه خلوص نيت و اخلاص عمل را به جهانيان نشان داده و در تاريخ به ثبت رسانده و مظلوميت فرزندان سرور سالار دين اسلام را در ستيز با تمامي مستکبران و ظلم ستيزان زمان را به نمايش گذاشته و چراغي روشن براي ما در راه سعادتمندي بجا گذاشتند .

حماسه عاشورا ،که برای هدفی جز صیانت و پاسداری از دین و ناموس ولایت الهی که از یکطرف بخاطر فتنه انگیزی و نیرنگ زور مندان و از طرف دیگر غرق شدن مردم در منکرات و شهوات دنیوی می رفت که دچار دگرگونی و نابودی واقع شود ، بر پا نشده بود .

حسین ( ع ) اسطوره شجاعت و شهامتی بود که آگاهانه و با تفکر و بصیرتی بی مثال آن حماسه سراسر عشق و شکوه را خلق کرد . اگر دعوت کوفیان و بیعت یزید نیز نمی بود . باز حماسه کربلا خلق می شد چرا که هدف و فلسفه اصلی او فقط مبارزه با ظلم و فساد یزید نبود.یزید خوارتر از آنی بود که حسین (ع) بخواهد چنان حادثه با شکوهی را در برابرش رقم بزند .

هدف اصلی قیام امام حسین (ع) آنهم همراه با زنان وکودکان ، رسوا و مفتضح نمودن بی تفاوتی و فتنه پذیری شیعیان پدر و امت جدش بود که بخاطر سرگرم وفریفته شدن به لذتهای دنیا ، ولایت و ناموس خدا رابه بازی گرفته و از گردن نهادن به اصول و ارزشهای آن سرباز زده بودند . و همین سستی و اهمالشان این مجال و جسارت را به ستمگران می داد تا هر آنچه را که می خواهند بر سر دین و ولایت و ولی خدا در آورند .

در واقع امام حسین (ع)و تک تک یارانش از کوچکترین سربازش علی اصغر گرفته تا مسن ترینشان حبیب ابن مظاهر ، با خلق حماسه جاوید قصد باز گو کردن و فریاد زدن حقیقتی را داشتند که تا ابد در گوش تاریخ طنین انداز باقی بماند .

و آن اینکه ذلت و خواری شمشیر کشیدن در برابر فرزند رسول خدا ، سنگ بنا و آغازش از فریفته و غرق شدن در شهوات و لذات دنیوی ، خواری و خفیف شمردن احکام دین و قرآن ، و برخورد منافقانه با ولی خدا می باشد حتی اگر هیچ عناد و دشمنی مغرضانه در میان نبوده و به او عشق ورزیده شود این امر و سنت قطعی است که هیچ گریزی از آن امکان پذیر نمی باشد و واقعه کربلا با تمام ابعادش ، به خوبی آن را اثبات کرد .

و امام حسین (ع) و یارانش که بخاطر غیرت و وحریتی که در درونشان موج می زد نمی توانستند شاهد تحقیر دین و ناموس خدا باشند . فریاد هیهات من الذله سر دادند تا با قربانی نمودن جان و هستی خویش حساب خودرا از منافقان بی غیرت و دنیا پرست جدا نموده و با خلق حماسه ی یگانه و مقدس ، شور و حرارتی پیدا کنند و این شور و حرارت باعث تربیت و پرورش شیعیان راستینی شود تاآنها ضمن زنده نگه داشتن شور و حماسه آنها و پاسداری از ارزشهای والائیشان ، باعث به ثمر رسیدن رسالت ناتمام آنها شود. ودر نهایت حماسه و قیامی که به تمامی معنا، زمینه ساز تحقق اسلام ناب محمدی در سراسر جهان شود.

پیام کربلا :

اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید .

 

زبان حال سيد الشهدا با سرزمين ني نوا :

من ذبيحم تو منا و معبا و قربانگاه من

با خبر باش اي زمين از اين دل آگاه من

آمدم تا جان کنم تقديم جانان اي زمين

سرور و سالار دين با فقان گفت اي زمين

جان نثار راه دين با فقان گفت اي زمين

ني منم تنها که ميگردم در اين صحرا شهيد

اکبر و عباس و قاسم نوجوانان رشيد

از علي اصغرم هم کرده ام قطع اميد

فضل و اون جعفر جمع عزيزان اي زمين

نيستي اي سرزمين تنها تو قربانگاه من

هست هفتاد دو تن قرباني بدان همراه من اي زمين

اين شهادت از ازل بوده زمين دلخواه من

جمله اندر خاک خون غلطان اي زمين

کوفيان را ره نايد برمن و احوال من

آب را ببندند بروي من و اطفال من اي زمين

بشکستن از سنگ کين آن بيوفايان بال من

مي نمايند اين چنين حرمت به مهمان اي زمين

خيزد از اهل حريمم ناله هاي ال اتش

سرزمين ني نوا پر از نواي ال اتش

از تمام خيمه ها آيد صداي ال اتش

بر فلک از تشنگي فرياد طفلان اي زمين

بعد از آن در اين زمين پر خطر شمر دغان

ظهر عاشورا نمائد راسم از پيکر جدا

زين مصيبت ناله خيزد از خيمه ها سوا

نه فلک زين ماجرا بيکبار لرزان اي زمين

خيمه گاه آل اسمت را زکين آتش زنند

دختران مصطفي را قلب محزون بشکنند

گوشواره از گوش فرزندان زهرا بر کنند

زينب غم ديده گريان پريشان اي زمين

افکنند زنجير قفل بر گردن زين العباد

آه ز اين بي رحمي فرياد از اين جور عناد

اين چنين بي داد در عالم ندارد کس به ياد

ز اين ستمگر مردم بي دين ايمان اي زمين

سرور و سالار دين با فقان گفت اي زمين

جان نثار راه دين با فقان گفت اي زمين

.......................................

 

آرزوي سعادتمندي و قبولي عزاداريتان در درگاه پروردگار

و بانوي بزرگ دو عالم را دارم

اجرتان با فاطمه زهرا (س)

التماس دعا


/ 670 نظر / 56 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اشک ماه

ماه چه گریان است امروز چو 10 قطره اشک از چشمانش چکید. 12 شاخه تقدیمتان به جهت حضور همیشه پر مهرتان در اشک ماه.

بر همه روشن بود آئینه وار کز نفس آئینه رود در غبار آینه دل که پر از نور باد از نفس تیره دلان دور باد www.yek-mojezeh.persianblog.ir

مسافر

سلام دوست عزيز آپ نکردی سالی پر از برکت و شادی و پيروزی را برای شما آرزو می کنم الهی در سال جديد با زنده شدن طبيعت و تغيير آن ما را هم به بهتریت شیوه آنگونه که خواست توست تغییر ده حول حالنا الا احسن الحال

majid

سلام عيدت مبارك باد وبلاگت خيلي قشنگه.من صاحب وبلاگ دنياي هك ولينك باكس اينترنت رايگان هستم.من دنبال وبلاگ هايي هستم كه در اين زمينه باشند.اگر مايل باشي با ثبت لينك خود در لينك باكس من (يعني خودت) لينكت را در معرض ديد همه قرار دهي وبازديد هاي وبلاگت را 1500%افزايش دهي.. پس از ثبت لينك بايد كد زير را در قسمت ويرايش قالبت قرار دهي تا لينكت در لينك باكس قرار گيرد: <!-- Begin ParsTools.com Linkbox Code --><iframe id="main" src="http://www.parstools.com/linkbox/?linkbox=542" scrolling="yes" frameborder="0" hspace="0" target="_self" name="parstools" align="center" width="450" height="300"></iframe> <p align="center" dir="rtl" Style="font-weight: 400"> <!-- PayPerClick Advertise Ment system --> <script language='JavaScript' type='text/javascript' src='http://www.agpshop.com/webmasters/showbanner.php?uname=majidas2006&bID=17' ></script> <!-- End ParsTools.com linkbox code --> http://2482162.blogfa.com

فرزاد

خدا سلام خيلی قشنگ می نويسی ..اميدوارم سلامت باشی..اگه يه موقع يه چيز قشنگ گير آوردی برام بفرست...چيز بی تربيتی نه ها ! خدا نگهدار برام دعا کن تونوشته هات يه معصوميتی به چشم می خوره

فرزاد

خدا خيلی قشنگ مينويسی موفق باشی تنها دعايی که دوست دارم برام کنی اينه که خدا و مامانم و بابام ازم راضی باشن و دوسم داشته باشن

وصال

گاهی وقت ها سکوت سرشار از چه ناگفته هاییست گاهی وقت نگاه سرشار از فریاد است ولی فقط لبخند وباز هم لبخند و نمی دانم تا کی باید بخندم؟؟؟

MJV

تبريك ميگم سايت زيبا و جالبي داري

mjv

تبريك ميگم سايت جالب و قشنگي داري