عمل صالح و پاداش نیکو

عمل صالح و پاداش نیکو

عمل صالح و پادا ش نیکو

هنگامي که خدا زمين را آماده زندگي ساخت و فرمان خود را صادر فرمود آدم را از مخلوقاتش برگزيد و او را نخستين و برترين مخلوق خود در زمين قرار داد ..ابتدا آدم را در بهشت جاي داد و خوراکيهاي گوارا به او بخشيد و از آنچه که او را منع کرد پرهيز داد و آگاهش ساخت که اقدام بر آن نافرماني بوده و مقام و ارزش او را به خطر خواهد افکند...اما آدم به آنچه نهي شده بود اقدام کرد و علم خداوند در باره او تحقق يافت ..تا آنکه پس از توبه او را ا ز بهشت به سوي زمين فرستاد تا با نسل خود زمين را آباد کند ..!!!!

و بدين وسيله حجت را بر بندگان تمام کرد و پس از وفات آدم زمين را از حجت خالي نگذاشت و ميان فرزندان آدم و خود پيوند شناسائي برقرار فرمود و قرن به قرن..حجت ها و دليلها را بر زبان پيامبران برگزيده آسماني و حاملان رسالت خويش جاري ساخت تا اينکه سلسله انبيا ء ..پيامبر اسلام حضرت محمد ( ص ) به اتمام رسيد و بيان احکام و انذار و بشارت الهي به سر منزل نهائي راه يافت ،و پروردگار متعال در کتاب آسمانی قرآن مجید عمل صالح و پادش نیکو بندگان صالح را نیزدر آیات مختلف یاد آوری و بیان نمودند.

سوره مبارکه البقره  آیه 62

کسانى که به پيامبر اسلام ايمان آورده‏اند، و کسانى که به آئين يهود گرويدند و نصارى و صابئان [= پيروان يحيى‏] هر گاه به خدا و روز رستاخيز ايمان آورند ، و عمل صالح انجام دهند، پاداششان نزد پروردگارشان مسلم است؛ و هيچ‏گونه ترس و اندوهى براى آنها نيست. (هر کدام از پيروان اديان الهى، که در عصر و زمان خود، بر طبق وظايف و فرمان دين عمل کرده‏اند، مأجور و رستگارند.)

سوره مبارکه النحل آیه 97

هر کس کار شايسته‏اى انجام دهد، خواه مرد باشد يا زن، در حالى که مؤمن است، او را به حياتى پاک زنده مى‏داريم؛ و پاداش آنها را به بهترين اعمالى که انجام مى‏دادند، خواهيم داد.

سوره مبارکه الا حزاب آیه 31

و هر کس از شما براى خدا و پيامبرش خضوع کند و عمل صالح انجام دهد، پاداش او را دو چندان خواهيم ساخت، و روزى پرارزشى براى او آماده کرده‏ايم.

سوره مبارکه سباء آیه 37

اموال و فرزندانتان هرگز شما را نزد ما مقرّب نمى‏سازد، جز کسانى که ايمان بياورند و عمل صالحى انجام دهند که براى آنان پاداش مضاعف در برابر کارهايى است که انجام داده‏اند؛ و آنها در غرفه‏هاى (بهشتى) در (نهايت) امنيّت خواهند بود!

سوره مبارکه غافر آیه 40

هر کس بدى کند، جز بمانند آن کيفر داده نمى‏شود؛ ولى هر کس کار شايسته‏اى انجام دهد -خواه مرد يا زن- در حالى که مؤمن باشد آنها وارد بهشت مى‏شوند و در آن روزى بى‏حسابى به آنها داده خواهد شد.

سوره مبارکه فصلت آیه 46

کسى که عمل صالحى انجام دهد، سودش براى خود اوست؛ و هر کس بدى کند، به خويشتن بدى کرده است؛ و پروردگارت هرگز به بندگان ستم نمى‏کند!

سوره مبارکه الجاثیه آیه 15

هر کس کار شايسته‏اى بجا آورد، براى خود بجا آورده است؛ و کسى که کار بد مى‏کند، به زيان خود اوست؛ سپس همه شما به سوى پروردگارتان بازگردانده مى‏شويد!

سوره مبارکه التغابن آیه 9

اين در زمانى خواهد بود که همه شما را در روز اجتماع [= روز رستاخيز] گردآورى مى‏کند؛ آن روز روز تغابن است (روز احساس خسارت و پشيمانى)! و هر کس به خدا ايمان بياورد و عمل صالح انجام دهد، گناهان او را مى‏بخشد و او را در باغهايى از بهشت که نهرها از زير درختانش جارى است وارد مى‏کند، جاودانه در آن مى مانند؛ و اين پيروزى بزرگ است!

سوره مبارکه الطلاق آیه 11

رسولى به سوى شما فرستاده  که آيات روشن خدا را بر شما تلاوت مى‏کند تا کسانى را که ايمان آورده و کارهاى شايسته انجام داده‏اند، از تاريکيها بسوى نور خارج سازد! و هر کس به خدا ايمان آورده و اعمال صالح انجام دهد، او را در باغهايى از بهشت وارد سازد که از زير (درختانش) نهرها جارى است، جاودانه در آن مى‏مانند، و خداوند روزى نيکويى براى او قرار داده است!

حکایت انسان........

دو روز مانده به پايان جهان تازه فهميد که هيچ زندگي نکرده است تقويمش پر شده بود و تنها دو روز خط نخورده باقي مانده بود پريشان شد و آشفته و عصباني نزد خدا رفت تا روزهاي بيشتري عمر از خدا بگيرد ...داد زد و بد و بيراه گفت ..خدا سکوت کرد..آسمان و زمين را به هم ريخت باز هم خدا سکوت کرد جيغ زد و جار و جنجال راه انداخت ..خدا سکوت کرد به پر و پاي فرشته و انسان پيچيد..خدا سکوت کرد ..کفرگفت و سجاده دور انداخت ..خدا بازهم سکوت کرد...دلش گرفت و گريست و به سجاده افتادخدا سکوتش راشکست و گفت : عزيزم اما يک روز ديگر هم رفت تمام روز را به بد و بيراه و جار و جنجال از دست دادي تنها يک روز ديگر باقيست بيا و لااقل اين يک روز را زندگي کن لابه لاي هق هقش گفت: اما با آن يک روز چکار ميتوان کرد خدا گفت : آنکس که لذت يک روز زيستن را تجربه کندگوئي که هزار سال زيسته است و آنکه امروزش را در نمي يابد هزار سال هم بکارش نمي آيد و آن گاه سهم يک روز زندگي را در دستانش ريخت و گفت: حالا برو و زندگي کن او مات و مبهوت به زندگي نگاه کرد که در گودي دستانش مي درخشيد ..اما مي ترسيد حرکت کند..مي ترسيد راه برود ... مي ترسيد زندگي از لاي انگشتشانش بريزد ... قدري ايستاد بعد با خودش گفت : وقتي فردايي ندارم نگه داشتن اين زندگي چه فايده دارد !!!!

بگذار اين يک مشت زندگي را مصرف کنم آن وقت شروع به دويدن کرد زندگي را به سر و رويش پاشيد زندگي را نوشيد و زندگي را بوئيد و چنان به وجد آمد که ديد مي تواند تا ته دنيا بدود مي تواند بال بزند ميتواند پا روي خورشيد بگذارد ميتواند ....او در ان يک روز آسمان خراشي بنا نکرد و زميني را مالک نشد و مقامي را به دست نياورد ..اما در همان يک روز دست بر پوست درخت کشيد روي چمن خوابيد ..کفش دوزکي را تماشا کرد ...سرش را بالا گرفت و ابرها را ديد و به آنهايي که نمي شناختنش سلام کرد و براي آنها که دوستش نداشتند از ته دل دعا کرد ..او در همان يک روز آشتي کرد و خنديد و سبک شد و لذت برد و سرشار شد وبخشيد و عاشق شد و عبور کرد و تمام شد.................

اما همان يک روز زندگي کرد ، اما فرشته ها در تقويم خدا نوشتند ..امروز او درگذشت کسي که هزار سال زيست !!!!!!

 

مدام از پريشاني مردم و روزگار

دلش حسرت آلود و تنش سوگوار

گاهي جنگ با عالم بي وفا جفاکار

که از بخت شوريده رويش غمناک

که از ديدن عيش شيرين خلق

گه از کار آشفته اي دنيا گريان

که کس ديد زين تلخ تر زيستن ؟

گر انصاف پرسي نه نيکوست اين

دهان بي زبان پند مي گفت و راز

که اي بي نوا با بينوايي خود بساز

غم از گردش روزگاران مدار

که بي من و تو بگردد بسي روزگار

غم و درد و شادماني و خوشي نماند هرگز

جزايي عمل من ماند و نام نيک تو .......آرزوي توفيق ، سربلندي و سعادت براي تمامي دوستان عزيز و گرامي را دارم ....در پناه حق باشيد هر کجا باشيد خدا با شما ست.....

 

 

 

/ 1088 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الی

سلام رضا عزیز... سال نو را به شما تبریک میگویم و ارزوی موفقیت و شادی برایتان دارم. ستاره بروز است .[گل] و با تشکر فراوان از نظرات قشنگ و ارزشمندتون[گل][گل][گل]

الی

سلام رضا عزیز. با تشکر فراوان از حضور گرم و زیبایت در ستاره . ستاره بروز است... سال نو را تبریک میگم و برات ارزوی سال بسیار خوب و پر از شادی و موفقیت دارم[گل][گل]

الی

سلام رضا عزیز. با تشکر فراوان از حضور گرم و زیبایت در ستاره . ستاره بروز است... سال نو را تبریک میگم و برات ارزوی سال بسیار خوب و پر از شادی و موفقیت دارم[گل][گل]

الی

سلام رضا عزیز. با تشکر فراوان از حضور گرم و زیبایت در ستاره . ستاره بروز است... سال نو را تبریک میگم و برات ارزوی سال بسیار خوب و پر از شادی و موفقیت دارم[گل][گل]

الی

سلام رضا عزیز. با تشکر فراوان از حضور گرم و زیبایت در ستاره . ستاره بروز است... سال نو را تبریک میگم و برات ارزوی سال بسیار خوب و پر از شادی و موفقیت دارم[گل][گل]

زینب

سلام.. سال نو مبارک [گل] امیدوارم سالی سرشار از خوبی ها داشته باشین.. شاد باشین و در پناه حق[گل] .............. باز بهار آمده ،‌خیز و خرامان بیا جان ز تن رفته را گوی به سامان بیا در همه عالم نگر ،‌ روی دلارام بین یار دل آرام من ، باز به بستان بیا غنچه دهان برگشود در چمن و باغ و راغ باغ دلم بی گل است ، غنچه خندان بیا خنده زنان می‌روی ،‌ بیخ و بنم می‌کنی مقصد و مقصود من ، ‌قبله جانان بیا عمر تبه کرده را هدیه به جانان ببر بو که قبول افتدش ، خاطر شادان بیا آب به چشمان نماند بار دگر گویمت چشمه خشکیده‌ام ، زمزم عرفان بیا من که به خود نآمدم ، زلف توام می‌کشد چند اسیری بری ، نوبت قربان بیا آهوی بشکسته پا ،‌ تیر سزاوار نیست گر تو به خواهی زدن ، گوی به میدان بیا جلوه از آن قطره‌ای ، کز می لعلت چشید سر به بیابان نهاد ،‌ روی به سامان بیا [گل] [گل] [گل]

وارینا

الهی که روزات که بهارت همه ی فصلای عمرت بدون تنهایی باشه[گل][ناراحت]

گل یخ

[لبخند]سلام و رسیدن بخیر خیلی کم پیدا شدید داداش رضا....[سوال]

گل یخ

[لبخند][لبخند]انشاالله سال جدید برای شما هم پر از خیر و برکت و شادی و تندرستی باشد [گل][گل][گل][گل]

گل یخ

[لبخند]منتظر مطالب جدید و زیبای شما هستم[گل][خداحافظ][گل]