معرفی بهترین انسان

گذشت از فرزند در مقابل دستور خداوند متعال

معرفی بهترین انسان ( الگوی انسان کامل )

 

   هما نا بهترین و محبوب ترین بنده نزد خدا : بنده ای است که خدا او را در پیکار با نفس یاری داده است آن کس که جامه زیرین او ا ند وه و لباس روئین او ترس ا ز

خدا ست  چراغ هدا یت در قلبش روشن شده و وسا ئل لا زم برای روزی او فراهم آمده و دوری ها و دشواری ها را بر خود نزد یک و آسان ساخته است حقا یق دنیا را با چشم نگریسته ، همواره به یاد خدا بوده و اعما ل نیکو ، فراوان انجام داده است وبه چشمه گوارای حق رسيده و از آن نوشیده و سیراب گردید .

 در راه هموا ر و راست قد م برداشته ، پیراهن شهوا ت را ا ز تن بیرون کرده و جز یک غم ( فراق محبوب ) از تمام غمها خود را می رها ند و از صف کور دلا ن و مشارکت با هوا پرستان خارج شده است .

کلید بازکننده درهای هدایت شد و قفل درهای گمراهی  و خواری  گردید .  راه هدایت را با روشند لی د ید و از همان راه رفت و نشانه های آن را شناخت و ا ز ا مواج  سرکش شهوات گذ شت و از ما ل و منا ل دنيا و پست مقامهاي دنيوي چشم پوشي کرد .

به استوا رترین  د ستا ویزها و محکم ترین طنابها چنگ انداخت چنان به یقین و حقیقت رسید که گوئی نور خورشید بر او تابیده ، در برابر خداوند خود را به گونه ای تسلیم کرد که هر فرمان او را ا نجام میدهد و هر فرعی را به اصلش باز می گرداند چراغ تاریکی ها و روشنی بخش تیرگی ها ، کلید درهای بسته و برطرف  کننده  د شواری ها و راهنمای  گمراهان  در بیا با نها ی سرگردا نی است .

 سخن می گوید ،  خوب میفهما ند ،  سکوت  کرده به سلامت می گذرد ، برای خدا اعما ل خویش را خا لص کرده آن چنان که خدا پذیرفته است ، از گنجینه های آ ئین خدا و ارکان زمین است .

 خود را به عدا لت وا دا شته و آغاز عدا لت او آ ن که هوای نفس را از د ل  بیر ون را نده است ، حق را میشنا سد و به آن عمل می کند ، کار خیری و گمان خيري نیست مگر که به آ ن قیام می کند و در هیچ جا گمان خیری نبرده جزء آن که به سوی آ ن شتافته است .

 اختیار خود را به قرآن سپرده  و قرآن را راهبر و پیشوای خود قرار داده است هر جا که قرآن با ر اندا زد ا و فرود آ ید و هر جا که قرآ ن جا گیرد ا و مسکن  گزیند .

 

 

در پناه حق و آ رزوي  موفقيت همه دوستان  و عزيزا ن 

 

/ 45 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
nazijooon

سلام عزيز .... ممنون که سر زدي .. سبز باشي مطلبتون هم قشنگ جالب بود موفق و پيروز باشي...نقش كردم رخ زيباي تو بر خانه ي دل خانه ويران شد و ان نقش به ديوار بماند

شراره

خوب من سلام......نوشته های تو نشان از ایمان و اعتقادات پاک تو داره.یک استاد مهربون هنر مند مودب بسیار خوش تیپ خوش صدا و.........وای خدای من چی میشه!!!!!!!!!!! خوش به حال اوون کسی که در آینده....... بقیه اش رو نمیشه گفت تا همین جا کافیه. به خداوند میسپارمت.

شراره

آقای مهدیان تو هم به کلبه ی ما سری بزن چند بار باید دعوتت کنیم انصاف هم خوب چیزیه!!!!!!!!!!!!!!!حتما"میایی؟ دیگه سفارش نمی کنم.راستی اوون گلها رو آب میدی؟خشک نشده؟ مواظبشون باش .متشکرم.

شراره

داداشی سلام دوباره آمدم خوب اینجا به آدم خوش میگذره هر چند پذیرایی نمی کنی.بابا از مهمونات پذیزایی کن .چای نسکافه میوه ....خوب عیب نداره خشک و خالیه ولی خدائیش با صفاست. ما همین طوری هم راضی هستیم.

شراره

راستی از مهمون نا خوانده چه خبر؟ میدونی که منظورم کیه؟ پیداش نیست. حتما"تصمیم گرفته دیگه داداشی منو اذیت نکنه. خدا همه ی ما رو به راه راست هدایت کنه.

رضا

سلام .اگر به وبلاگ من هم سری بزنيد خوشحال ميشم

محمد

سلام آقا رضا ای ول چه مطلب قشنگی بود... منم به روز کردم.. سر بزن خوشحال ميشم

الهه

سلام ممنون از حضورت خوشحالم کردی امیدوارم همیشه شاد باشی بازم منتظرت هستم

DJ ALITIGER

سلام دوست عزيزم.من آپ هستم و منتظره حظورتان.تا بعد بابای.

رضا

رضای عزيز . شايد شما اولين شخصی بوده ايد که با دقت به مطالعه آن قسمتهای انتخاب شده از کتابهای پائولو پرداخته و پس از خواندن . نتایج گرفته شده را برایم ارسال کردید . این یکی از اهداف من بوده که بتوانم در راستای انجام وظیفه انسانی ام نسبت به همنوعان دیگر در راه آگاهی آنها قدم بردارم . همانگونه که شما با جمع آوری مطالب مفید در وبلاگتان به این امر پرداخته اید . اگر ما همه دست به دست هم دهیم میتوانیم محیط وبلاگها را بسیار زنده تر و پویاتر و سودمند تر نماییم . در این مسیر به وجود افرادی همچون شما نیاز مبرم داریم .نوشته هایتان را حتما می خوانم. *همیشه پایدار باشید *